ESTETYKA I RELAKSACJA

MASAŻ

METODA NATURALNEJ RELAKSACJI

Dzisiejsze czasy wymagają od nas nieustannego wysiłku, energii i konfrontacji z ciągłymi  zmianami – w życiu osobistym, zawodowym i w procesach psychicznych oraz emocjonalnych.

Ciało ludzkie wyposażone w system nerwowy połączony z układem ruchowym, zmysłowym i hormonalnym jest niezwykłym instrumentem naszej osobowości i życia, i w którym – jak na matrycy – odbijają się wszystkie nasze doświadczenia życiowe.

Umiejętność doświadczania relaksu jest kluczowa aby móc zregenerować siły witalne i przywrócić równowagę pomiędzy wewnętrznym stanem dobrego samopoczucia a zewnętrznym – często wymagającym – światem.

Masaż wykonywany jest metodą łagodnego, warstwowego  rozluźniania przewlekle napiętych mięśni i lub przeciążonych struktur tkanek miękkich. Poprzez dotyk odczytywany jest stan, wrażliwość i odpowiedź na bodziec, którym jest masaż, aby umożliwić przywrócenie balansu, poczucia komfortu i swobody we własnym ciele.

Masaż wykonywany w opcji częściowej obejmuje plecy, kark, szyję, ramiona, gdzie szczególnie mogą kumulować się napięcia wymuszonych pozycji związanych ze stanowiskiem pracy lecz także np. z osobistymi przeżyciami, brakiem aktywności fizycznej czy wzorcami ruchowymi.

Masaż w opcji całościowej obejmuje ciało jako połączone ze sobą partie ciała w sposób zintegrowany, nie siłowy – a płynny i dostosowany do  potrzeb samego klienta.  Wykonywany na naturalnych olejkach z zastosowaniem aromaterapii doskonale pielęgnuje skórę, dostarczając cennych składników odżywczych. Regularnie stosowany ma działanie wspomagające modelowanie sylwetki, ujędrnia i odżywia skórę.

Celem jest rozluźnienie i uwolnienie napięć powodujących dyskomfort lub ból oraz uczucie głębszej relaksacji, także w ujęciu psychosomatycznym – antystresowym.

Efektem fizjologicznym sesji masażu jest aktywizacja i wzmocnienie naturalnych wewnętrznych mechanizmów adaptacyjnych wspomagających bardziej zrównoważony kontakt i radzenie sobie ze złożonym światem zewnętrznym bez uruchamiania negatywnych schematów napięciowych i, w efekcie, na zdrowie. 

Przewiń do góry