Jak skutecznie zapobiegać starzeniu skóry?

Odwodnienie i suchość skóry są jednym z kluczowych problemów skóry po 35 r.ż. Suchość skóry powoduje szybszą utratę jej elastyczności, pojawiają się drobne zmarszczki, skóra jest bardziej podatna na reakcje nadwrażliwości i podrażnienia, 

Głównym problemem jest zaburzenie bariery wodno-lipidowej. Najważniejszą funkcją skóry jest m.in. ochrona organizmu przed inwazją drobnoustrojów, ochrona przed czynnikami fizycznymi (promieniowanie UV, wiatr, zimno) i chemiczne. Skóra zabezpiecza organizm przed utratą wody, elektrolitów i innych substancji na zewnątrz. Nawilżanie polega na utrzymaniu dostatecznej ilości wody w najbardziej powierzchownej warstwie rogowej naskórka woda pozyskiwana jest z głębszej warstwy – skóry właściwej.

Prawidłowe uwodnienie naskórka wymaga zatem nie tylko dostarczenia mu odpowiedniej ilości wody ze skóry właściwej, lecz także ograniczenia jej utraty przez naskórek.

Wraz z wiekiem skóra traci zdolność regulowania proporcji lipidów w skórze, dlatego należy je dostarczać w postaci właściwych składników aktywnych w kosmetykach i zabiegach oraz zadbać o prawidłowe składniki w diecie. 

Na skutek suchości oraz odwodnienia skóry dochodzi do uszkodzenia kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Prowadzi to do przyspieszenia procesów starzenia , wiotczenia skóry oraz powstawania zmarszczek. Skóra staje się szorstka , matowa lub może się złuszczać. Zwiększa się także jej podatność na alergie i nietolerancje (słabnie funkcja ochrony immunologicznej).

Jedną z głównych przyczyn odwodnienia i suchej skóry jest nieprawidłowa codzienna pielęgnacja oraz niedobory żywieniowe, przewlekły stres oraz deficyty snu.
Kluczowe znaczenie pielęgnacyjne ma wzmocnienie bariery skórnej poprzez stosowanie filtrów słonecznych i substancje o działaniu antyoksydacyjnym.
Służą temu specjalistyczne zabiegi ukierunkowane na przyczyny powstawania skóry suchej i odwodnionej z substancjami o aktywnym biologicznie działaniu podejmowane profilaktycznie już po 25 -30 r.ż.

Skuteczna metodą na szybką i bezpieczną poprawę stanu skóry suchej są zabiegi z peelingami chemicznymi, dzięki którym zwiększa się pozyskiwanie wody z głębszych warstw skóry. W okresie letnim można stosować wyselekcjonowane peelingii o wzmocnionym działaniu antyoksydacyjnym, takie jak: ferulowy, mlekowy, cytrynowy, PCA, w połączeniu z dobranymi zabiegami o ukierunkowanym działaniu nawilżającym i regenerującym wzmacniającym barierę wodno – lipidową, antyoksydacyjnym – przez co spowolnione zostają procesy fotostarzenia skóry oraz następuje naprawa odwodnionej, przesuszonej skóry.

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu skóry?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia? ...
Czytaj Dalej

Thalgo SUKCES ROKU 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza wiodąca profesjonalna marka wykorzystywana do zabiegów kosmetologii pielęgnacyjnej ...
Czytaj Dalej

Mesoestetic Perły Dermatologii Estetycznej 2018

Mamy przyjemność ogłosić, że w tegorocznej edycji konkursu  Perły Dermatologii Estetycznej 2018  zostały zgłoszone i ...
Czytaj Dalej

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu skóry?

Odwodnienie i suchość skóry są jednym z kluczowych problemów skóry po 35 r.ż. Suchość skóry ...
Czytaj Dalej
Loading...
Przewiń do góry