Jak prawidłowo dbać o skórę?

Nasza skóra składa się czterech podstawowych warstw, których skład i funkcjonowanie jest uzależnione od aktualnego stanu zdrowia, sposobu odżywiania, stopnia nawodnienia organizmu i samej skóry, nawyków i stylu życia. Szczególne znaczenie dla kondycji i wyglądu skóry kobiety ma jej wiek biologiczny, poziom hormonów, narażenie na czynniki zewnętrzne oraz stresogenne.
Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, praca przy komputerze lub wymagająca częstych podróży mogą doprowadzić do problemu z właściwym dotlenieniem skóry.  
Skóra może utracić swój blask, jak również stać się bardziej narażona na utratę składników odżywczych skóry. 

Problem odczucia suchej lub wrażliwej skóry może być spowodowany nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV (lub jego skutkami) lub ogólnym stanem bądź uwarunkowaniami zdrowotnymi. 
Utrata prawidłowego nawilżenia skóry związana jest także z biologicznym starzeniem się skóry, któremu może towarzyszyć zwiększona podatność na reakcje nadwrażliwości lub utrata jędrności i elastyczności skóry.
Prawidłowy sposób odżywiania i nawadniania organizmu oraz precyzyjny dobór kosmetyków zadbają o równowagę i poprawę stanu skóry.

Jaki masz rodzaj skóry?

Każdy etap życia kobiety związany jest z jej indywidualnymi reakcjami skóry na środowisko zewnętrzne, jak i wewnętrzne. 
Dokładny wywiad oraz analiza wizualna i dotykowa skóry przeprowadzony przez osobę kompetentną w gabinecie kosmetologii rozpozna aktualny stan, ewentualne problemy, deficyty skóry oraz uwzględni jej potrzeby, które można zaspokoić dzięki właściwej pielęgnacji domowej.
Indywidualnie dobrany program zabiegów w gabinecie pomoże rozwiązać problemy skórne i osiągnąć wybrane cele, które wymagają profesjonalnego prowadzenia. 

Czy Twoja cera wygląda na zmęczoną? Utraciła naturalny blask? 
Czy może przetłuszcza się i pojawiają się niedoskonałości, które chciałabyś zredukować?
A może po okresie lata lub w szczególnym okresie życia kobiety – w czasie ciąży pojawiły się zmiany, których wcześniej nie widziałaś na swojej skórze?
Co na to wpłynęło? Jakie są przyczyny i jak można temu zaradzić? 
Na te pytania pomogę odkryć odpowiedzi na konsultacji.

 Jak prawidłowo dbać o skórę?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia? ...
Czytaj Dalej

Thalgo SUKCES ROKU 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza wiodąca profesjonalna marka wykorzystywana do zabiegów kosmetologii pielęgnacyjnej ...
Czytaj Dalej

Mesoestetic Perły Dermatologii Estetycznej 2018

Mamy przyjemność ogłosić, że w tegorocznej edycji konkursu  Perły Dermatologii Estetycznej 2018  zostały zgłoszone i ...
Czytaj Dalej

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu skóry?

Odwodnienie i suchość skóry są jednym z kluczowych problemów skóry po 35 r.ż. Suchość skóry ...
Czytaj Dalej
Loading...
Przewiń do góry