INTEGRITY FACE MASAŻ

Terapeutyczny Masaż Twarzy relaksacyjno-ujędrniający

Holistyczne podejście do piękna twarzy

Nasze życie podlega nieustannym zmianom. Wiążą się z nimi adaptacja do otoczenia i emocje.
Na wygląd naszej twarzy wpływają 22 mięśnie, które niemal ciągle biorą udział w ekspresji emocji lub ich hamowaniu. Nadmiernie napięte poprzez stres zewnętrzy i wewnętrzny lub osłabione, np. poprzez nawyki postawy w pracy lub życiu codziennym mogą przyspieszać objawy starzenia twarzy lub nadawać jej zmęczonego wyglądu.

Holistyczny Masaż Twarzy i Głowy to autorski masaż oparty na technikach relaksacji nadmiernie napiętych mięśni lub aktywacji i ożywieniu tych bardziej osłabionych. Mięśnie twarzy łączą bezpośrednio skórę z mięśniami, które otoczone są powięziami. Są to włókniste otoczki  pojedynczych lub grup mięśni. Jeśli jest elastyczna i plastyczna to harmonijnie łączy mięśnie ze skórą i kośćmi oraz nadaje harmonijny wygląd twarzy.  Jej plastyczność wpływa także na równomierne ułożenie włókien kolagenu i elastyny dzięki czemu zachowuje ona swoją sprężystość, elastyczność i wytrzymałość. Precyzyjna praca manualna w obrębie powięzi twarzy uwalnia wzorce napięć mięśniowych będących przyczyną pogłębienia bruzd, zmarszczek lub mimicznych niesymetryczności w obrębie twarzy. 

Masaż pobudza i wpływa na prawidłową pracę układu limfatycznego i krwionośnego. Niweluje obrzęki w okolicy oczu, w obrębie środkowej części policzków lub owalu. Takim zastojom sprzyja np. praca przy monitorze komputerowym, nieprawidłowa postawa ciała, niektóre leki oraz nadmiar cukru, używek  i tłuszczy wysokonasyconych w codziennej diecie. Holistyczny Masaż Twarzy i głowy pozytywnie wpływa na utrzymanie zdrowszej kondycji odcinka szyjnego. Pomaga przy napięciowych lub migrenowych bólach głowy.

Kompleksowym efektem terapii jest wyraźna poprawa wyglądu twarzy z efektem naturalnego ujędrnienia i liftingu oraz odżywienie i poprawa metabolizmu skóry. Pogłębione pod wpływem stresu rysy twarzy ulegają złagodzeniu przywracając harmonię i naturalną witalność. 
Regularnie powtarzany opóźnia pojawianie się oznak biologicznego starzenia twarzy, wspomaga i uzupełnia działanie zabiegów medycyny estetycznej. 
Natomiast holistycznym efektem masażu jest połączenie pewności płynącej z poczucia wewnętrznej młodości z harmonią i pięknem danej osoby. 

Przewiń do góry