INTEGRITY FACE MASAŻ

INTEGRITY FACE Masaż

Terapeutyczny masaż relaksacyjno-odmładzajacy twarzy

Relaksacja i naturalny remodeling twarzy

Holistyczne podejście do twarzy

Nasze życie ulega nieustannemu wpływowi  nacisków zewnętrznych – często niezależnych od nas, jak i wynikającym z naszej własnej postawy życiowej – w tym reakcji emocjonalnych na otoczenie. Proces adaptacji do zmian i sprostanie codziennym zadaniom wymaga nakładu energii, wysiłku i emocji.
Kumulowany stres, obciążające psychosomatycznie aspekty pracy czy życia osobistego, niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz biologiczny proces starzenia – wszystkie te czynniki składają się na wygląd zapisany na twarzy. 
Manualna terapia regeneracyjna pozwala realnie wpływać na własny wygląd i świadomie wpływać na nurt swojego życia

Autorska metoda INTEGRITY FACE Masaż Twarzy i Głowy to terapia manualna  metoda oparta na warstwowym opracowania tkanek okolicy twarzy, okolicy głowy i dekoltu, struktur powięziowych twarzy i aktywizacji układu limfatycznego.
Powięzi w obrębie twarzy i obręczy barkowej to plastyczne połączenie włóknistą otoczką poszczególnych warstw skóry, mięśni i kości.  Nadaje harmonijny wygląd twarzy oraz wpływa na metabolizm skóry, w tym aktywność komórek fibroblastów oraz prawidłowego ułożenia włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu uzyskuje się efekt naturalnego remodelingu, liftingu i poprawy konturu i owalu twarzy.

Wraz z upływem czasu następuje wysunięcie głowy w stosunku do szyi, co może powodować bóle głowy, w obrębie stawów żuchwowo-skroniowych oraz pogłębienie zmarszczek pionowych, zwłaszcza w dolnej części twarzy. Terapia manualna przywraca balans mięśniowy, wspomaga utrzymanie zdrowszej kondycji odcinka szyjnego, wspomaga redukcję bólów głowy oraz niweluje negatywny wpływ napięć mięśniowych na pogłębienie zmarszczek. Masaż przywraca fizjologiczną wydolność układu limfatycznego, przez co niweluje m.in. obrzęki pod oczami, w obrębie policzków lub owalu twarzy. Takim zastojom limfatycznym sprzyja np. praca w jednej pozycji głowy, napięcia w obrębie barków, bóle głowy, jak również wpływ wielu zażywanych leków oraz  nadmiar cukru, używek  i tłuszczy wysokonasyconych w codziennej diecie. 

Terapeutka dostosuje indywidualnie techniki i przebieg masażu do osoby klienta, jego aktualnego stanu lub problemu, z którym się zgłasza.  Kompleksowym efektem terapii jest wysmuklenie owalu, redukcja widocznych dysproporcji, jak np. niesymetryczne ustawienie brwi, kącików ust oraz poprawa jej naturalną plastyczność mimiczną. Pogłębione pod wpływem stresu rysy twarzy ulegają złagodzeniu. Jednocześnie poprawa krążenia krwi oraz aktywizacja układu limfatycznego wpływa na lepsze odżywienie samej skóry, nadając jej zdrowego koloru, elastyczność i efekt naturalnej młodości. 

Masaż głęboko relaksuje, przywraca balans i wewnętrzną harmonię, a efekty terapii widoczne są po każdym zabiegu. Regularnie powtarzany stanowi naturalną metodę profilaktyki lub wspomagającą działanie zabiegów medycyny anti-aging.

 

Przewiń do góry