PEELINGI MEDYCZNE

PEELINGI MEDYCZNE

Laboratorium Mesoestetic to jedno z czołowych na świecie laboratoriów farmaceutycznych, będących producentem i dystrybutorem wysokiej jakości produktów medycznych z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii. Firma powstała w 1984 roku w Hiszpanii – w Barcelonie – i dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i ciągłemu dążeniu do innowacyjności w krótkim czasie osiągnęła pozycję lidera w sektorze medycyny estetycznej. Dermatologiczne pelingi chemiczne mesopeel® laboratorium mesoestetic® to grupa preparatów o wyjątkowych właściwościach eksfoliacyjnych i terapeutycznych. Pozwalają na kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, przy użyciu czynników i substancji chemicznych o różnej sile działania. Ze względu na ich wielokierunkowe działanie, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie właściwości terapeutyczne, z powodzeniem wykorzystywane są w dermatologii, medycyna estetyczna oraz profesjonalnej kosmetologii leczniczej i anti-ageing.

PEELINGI CHEMICZNE

Informacje i wskazania

Specjalista posiada pełną wiedzę i przeszkolenie w zakresie wskazań, przeciwwskazań, mechanizmu oddziaływania peelingu na skórę, a także właściwej techniki wykonania zabiegu. Peelingi do zabiegu dobierane w stosunku do potrzeb i rodzaju skóry pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem fototypu. Przed wykonanie zabiegu specjalista przeprowadza dokładny wywiad z wykonaniem dokumentacji zdjęciowej, uzyskaniem zgody na wykonanie zabiegu, przedstawia informację na temat przebiegu terapii oraz prawidłowej pielęgnacji pozabiegowej.

Wskazania

Peelingi mesopeel® mesoestetic® zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających specjalistów z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Cechuje je wysoka efektywność terapeutyczna, bezpieczeństwo i łatwość stosowania. Przeznaczone są do terapii różnych problemów skórnych.

 • hiperpigmentacja (plamy soczewicowate),  przebarwienia
 • oznaki starzenia skóry: zmarszczki, wiotkość, utrata gęstości
 • suchość skóry dojrzałej
 • zmiany potrądzikowe (blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne)
 • blizny i rozstępy
 • niedoskonałości skóry

Rezultaty

 • Redukcja niedoskonałości (zaskórniki, rozszerzone pory) i wygładzenie powierzchni skóry
 • Korzystne pogrubienie żywych warstw naskórka, redukcja nadmiernej warstwy rogowej
 • Redukcja objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa sprężystości
 • Wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, blask i promienność
 • Redukcja zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych
 • Oczyszczanie i dotlenianie, przywrócenie właściwych funkcji skóry

Rekomenduje się wykonywanie pilingów mesopeel® w seriach zabiegowych. W większości celowanych terapii serię peelingów zaleca się powtarzać w ciągu roku. Ilość i częstotliwość zabiegów w serii, jak również częstotliwość serii są za każdym razem dostosowane do potrzeb i stopnia tolerancji skóry pacjenta, z reguły w serii 6-8 zabiegów co 10-28 dni. Peelingi mesopeel® można stosować w protokołach łączonych, wykorzystując różne preparaty w jednej sesji zabiegowej lub stosować naprzemiennie w ramach jednej serii zabiegów. Zaleca się rozpoczęcie terapii od niższych stężeń kwasów i stopniowe przechodzenie do wyższych stężeń, w zależności od stopnia tolerancji skóry i uzyskiwanych efektów. W zaawansowanych programach anti-ageing i leczniczych zaleca się łączenie peelingu z mezoterapią igłową, mikroigłową lub innymi metodami terapeutycznymi.

Peelingi Mesopeel® dają niepowtarzalną możliwość maksymalnego dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb i możliwości skóry każdego pacjenta. Pozwalają stworzyć unikalne, spersonalizowane protokoły zabiegowe i schematy terapeutyczne, gwarantując doskonały i wielokierunkowy efekt terapii.

Wielokierunkowe działanie i wszechstronność zastosowań

Optymalizacja efektów i łączenie różnych protokołów terapeutycznych

Każdy z pilingów mesopeel® został zarejestrowany w Spanish Agency of Medicines and Medical Devices (AEMPS) i posiada certyfikat zgodności dla wyrobu medycznego.

Wszystkie produkty laboratorium mesoestetic®, w tym peelingi mesopeel®, powstają z poszanowaniem ogólnoeuropejskich zasad Good Manufacturing Practices (GMP) i zgodnie z normami certyfikacji ISO 22716:2007, 9001:2008 and 13485:2012, gwarantując pełne bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i specjalistom wykonującym zabiegi. Wszystkie peelingi mesopeel® posiadają status wyrobów medycznych kl. I.

MESOPEEL® MANDELIC 50 %

ph 1,2 formuła hydroglicerynowa

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym. Posiada największą wśród AHA masę cząsteczkową, która gwarantuje łagodne i bezpieczne działanie oraz równomierną penetrację do skóry. Kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe. Z jednej strony reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe. Wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, zapewnia ujędrnienie i długotrwałe nawilżenie skóry.

Działanie

 • intensywne działanie złuszczające
 • redukcja wszystkich oznak fotostarzenia oraz spłycenie zmarszczek chronologicznych
 • redukcja przebarwień, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • intensywne wygładzenie powierzchni skóry
 • silne działanie antybakteryjne i działanie seboregulujące
 • redukcja zmian potrądzikowych

Rezultaty

 • Optymalna penetracja
 • Widoczne kumulatywne efekty terapeutyczne
 • Przeznaczony głownie dla skór mieszanych, trądzikowych, wrażliwych normalnych
 • skóra w objawami fotostarzenia
 • Skóra z niedoskonałościami bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi

MESOPEEL® MODIFIED JESSNER

kwas salicylowy 14% + kwas mlekowy 14% + kwas cytrynowy 8%
ph 1,5 formula hydroglicerynowa

Peeling o szerokim zastosowaniu antystarzeniowym, dla skóry wymagającej oczyszczenia, odświeżenia .

Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas mlekowy – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy). Jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe.

Kwas cytrynowy – należy do grupy alfahydroksykwasów. Wykazuje działanie keratolityczne, dzięki czemu usuwa przebarwienia i działa rozjaśniająco na skórę.

Działanie

I i II stopień starzenia skóry

 • niwelowanie drobnych zmarszczek
 • przywrócenie jędrności
 • zwężenie rozszerzonych porów
 • ujednolicenie kolorytu skóry
 • zmiany barwnikowe: działanie depigmentujące na przebarwienia, np. powierzchniowe i naskórkowe zmiany barwnikowe, zmiany barwnikowe indukowane szkodliwym promieniowaniem UV
 • rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry
 • skóra ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych w wyniku zmian hormonalnych, w tym menopauzy

MESOPEEL® LACTIC 30 %

kwas mlekowy 30 %
ph 1,8 formuła hydroglicerynowa

Kwas mlekowy – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności tyrozynazy).  Jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe.

Dla kogo i wskazania

 • Doskonała tolerancja
 • Długotrwały efekt odświeżenia i nawilżenia skóry
 • Przeznaczony dla skór wrażliwych, odwodnionych, naczyniowych, pozbawionych blasku, miękkości i witalności

Działanie

 • intensywnie nawilża i rozjaśnia skórę
 • dodaje skórze blasku i promienności poprzez stymulację złuszczania martwych komórek warstwy rogowej naskórka
 • poprawia jędrność i sprężystość skóry, poprawia owal twarzy
 • wygładza drobne zmarszczki powstałe w wyniku fotostarzenia, jak również pierwsze zmarszczki chromogeniczne
 • idealny jako przygotowanie skóry do dalszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, np. przed mezoterapią igłową / mikroigłową
 • odpowiedni do stosowania na skórę wrażliwą, również skórę wokół oczu

NEOSTRATA PRO- SYSTEM GLIKOLIC 35 %

peeling glikolowy 35%

Peeling glikolowy przeznaczony w celu osiągnięcia poprawy kondycji i elastyczności skóry oraz korygowania niedoskonałości skóry związanych ze starzeniem biologicznym: płytkie i głębokie zmarszczki, przebarwienia, wypryski, keratosis pilaris, zapalenia okołomieszkowe, zrogowacenia skóry.

Peeling na bazie wolnego kwasu glikolowego, normalizuje proces rogowacenia naskórka, przyczyniając się do złuszczania nadmiernej warstwy rogowej. Pobudza procesy naprawcze, reguluje cykl odnowy komórkowej. Wpływa na równomierne rozłożenie ziaren melaniny, wyrównując koloryt skóry. Na poziomie skóry właściwej intensywnie pobudza fibroblasty do syntezy elementów strukturalnych skóry, bezpośrednio oddziałując na jej jakość i grubość, co obserwujemy poprzez zmniejszenie głębokich i drobnych zmarszczek oraz poprawę napięcia i jędrności skóry. Zalecana aplikacja peelingu wraz z witaminą C, która wzmacnia działanie stymulujące proces syntezy kolagenu i elastyny w efekcie zagęszczenie i poprawa ujędrnienia i wygładzenia struktury skóry.

Działa terapeutycznie na łagodny i średnio zaawansowany trądzik, powierzchowne blizny potrądzikowe, przebarwienia pozapalne, keratozę oraz łagodne plamy soczewicowate, rzekome zapalenie okołomieszkowe oraz rogowacenie przymieszkowe zwiększa aplikacja z witaminą C oraz witaminami B1, B2, B6, PP.

NEOSTRATA PRO-SYSTEM GLIKOLIC 50 %

peeling glikolowy 50 %

Rekomendowany jako kolejne stężenie ( po peelingach glikolowym 20 – 35%) do stosowania w kuracji peelingiem glikolowym.

Peeling glikolowy przeznaczony jest dla pacjentów do poprawy kondycji skóry i korygowania niedoskonałości skóry: płytkie i głębokie zmarszczki, przebarwienia, wypryski, keratosis pilaris, zapalenia okołomieszkowe, zrogowacenia skóry. Rekomendowany jako kolejne stężenie w programie anti-ageing lub w terapii trądzika.

Peeling redukuje drobne bruzdy i zmarszczki, rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry oraz redukuje przebarwienia. Działa terapeutycznie na łagodny i średniozaawansowany trądzik, powierzchowne blizny potrądzikowe, przebarwienia pozapalne, keratozę oraz łagodne plamy soczewicowate, rzekome zapalenie okołomieszkowe oraz rogowacenie przymieszkowe. poprawy kondycji skóry i korygowania niedoskonałości skóry: płytkie i głębokie zmarszczki. Zalecana aplikacja z witaminą C w stężeniu od 15 % – co daje wzmocnienie procesu syntezy włókien kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów i tym samym silniejsze działanie ujędrniające i wygładzające. 

Przewiń do góry