Zabiegi kosmetologii pielęgnacyjnej

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne

Skóra ze słabym poziomem nawilżenia, to skóra odwodniona o niskiej zawartości wody w naskórku. W efekcie nie dochodzi do prawidłowego powstawania składnika NMF – naturalnego czynnika nawilżającego decydującego o poziomie nawodnienia naskórka. Zaburzone zostaje także wytwarzanie lipidów warstwy ochronnej, w wyniku czego zaburzony zostaje proces naturalnej odnowy i ochrony naskórka. Skóra sucha i odwodniona jest matowa, pozbawiona blasku, często jest cienka, często pojawia się uczucie ściągnięcia, szorstkości, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne i kosmetyki.

U kobiet w okresie przekwitania w wyniku spadku poziomu hormonów, głównie estrogenu, stan skóry ulega znacznym zmianom. Następuje utrata syntezy włókien podporowych kolagenu i elastyny, glikozoaminoglikanów oraz kwasu hialuronowego.

Zabiegi dla skóry dojrzałej mają na celu pobudzić fibroblasty do syntezy kluczowe dla jędrności i elastyczności składniki (kolagen, elastyna, glikozaminoglikany), wzmocnić jej barierę skórną oraz niwelować skutki ekspozycji na promieniowanie UV oraz efekty fotostarzenia.

Zabiegi nawilżające uzupełniają deficyty skóry w składniki, które zwiększają zdolność naskórka, i głębszych warstw ,do zatrzymywania w nim wody oraz zabezpieczyć barierę skórną przed nadmierną ucieczką wody z naskórka na zewnątrz. Czynnikami zaostrzającymi suchość skóry są promienie UV, warunki atmosferyczne, choroby i zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa w odżywcze składniki dieta oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry (źle dobrane kosmetyki do jej potrzeb).

Właściwie dobrany zabieg nawilżający lub dla skóry suchej w każdym wieku niemal natychmiast przywraca komfort, poprawia jej promienność oraz wydłuża jej młody, witalny wygląd.

Przewiń do góry