Zdrowa pielęgnacja skóry przyszłej mamy

W okresie ciąży organizm i skóra przyszłej mamy przechodzi wiele zmian nieznanych dotąd kobiecie. Zmiany w poziomie hormonów, wzrost ciężaru ciała oraz fizjologii całego organizmu wpływają zarówno na samopoczucie, kondycję psychofizyczną oraz wygląd i stan skóry twarzy, jak i ciała.

Masaż w okresie ciąży, jeśli nie ma bezwzględnych przeciwwskazań zdrowotnych od lekarza, można wykonywać od 2 trymestru, kiedy ciąża uzyskuje stabilność. 
Masaż opiera się na łagodnych technikach masażu klasycznego, z pominięciem silnie stymulujących, wykonywany jest w odpowiedniej pozycji dla kobiety w ciąży. Wykorzystane są naturalne olejki i preparaty witaminowo – odżywcze ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ich stosowania na ewentualne podrażnienia wrażliwszej skóry przyszłej mamy oraz potencjalnej przenikalności przez skórę. 

W okresie ciąży dochodzi do zmian w fizjologii całego organizmu i funkcjonowaniu skóry. Rosnący brzuch zwiększa się ucisk na żyłę główną dolną przez co mogą pojawić się obrzęki nóg oraz u 40 % kobiet żylaki. Regularny masaż usprawnia dystrybucję wody w organizmie, dzięki czemu zmniejsza obrzęki i uczucie ciężkości nóg oraz przeciwdziała powstawaniu cellulitu. Masaż poprawia krążenie krwi, wpływa na elastyczność mięśni i stawów, tonizuje układ nerwowy co pozytywnie wpływa na ogólną kondycję psycho-fizyczną przyszłej mamy. 

Aby prawidłowo pielęgnować skórę niemowlęcia przyszła mama powinna wybierać kosmetyki odpowiednio recepturowane z atestem m.in. Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, zwracać uwagę na zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, minimalnizowanie obtarć oraz od samego początku ochraniać skórę dziecka przed promieniowaniem UV kosmetykami z filtrami SPF. 

Dbając o właściwe i racjonalne odżywianie, przyjazną aktywność fizyczną, pielęgnację ciała i wypoczynek w okresie ciąży, organizm kobiety w naturalny sposób przejdzie czas połogu, zaś młoda mama spokojniej wejdzie w nowy, ekscytujący etap życia – wczesne macierzyństwo.

Zdrowa pielęgnacja skóry przyszłej mamy

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia? ...
Czytaj Dalej

Thalgo SUKCES ROKU 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza wiodąca profesjonalna marka wykorzystywana do zabiegów kosmetologii pielęgnacyjnej ...
Czytaj Dalej

Mesoestetic Perły Dermatologii Estetycznej 2018

Mamy przyjemność ogłosić, że w tegorocznej edycji konkursu  Perły Dermatologii Estetycznej 2018  zostały zgłoszone i ...
Czytaj Dalej

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu skóry?

Odwodnienie i suchość skóry są jednym z kluczowych problemów skóry po 35 r.ż. Suchość skóry ...
Czytaj Dalej
Loading...
Przewiń do góry