Czy fitoestrogeny odmładzają skórę?

Czy suplementy i kosmetyki z fitoestrogenami odmładzają skórę?

Punktem wyjścia jest zrozumienie, czym są fitoestrogeny. Są to niesteroidowe związki pochodzenia roślinnego o budowie podobnej do budowy chemicznej hormonów (estrogenów) w organizmie kobiety.

Fitoestrogeny łącząc się z receptorami w narządach działają podobnie do naturalnych hormonów, jednak z mniejszą siłą. Receptory estrogenów znajdują się w macicy, jajnikach, gruczole sutkowym, pochwie, mózgu, w skórze, dlatego jego spadek w zasadniczy sposób zmienia funkcjonowanie organizmu kobiety oraz jest tak dotkliwie odczuwany psycho-somatycznie.

Fitoestrogeny a menopauza

Badania wykazały, że izoflawony występujące m.in. w soi owłosionej hamują utratę masy kostnej i łagodzą uderzenia gorąca u kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Fitoestrogeny występują m.in.: w koniczynie łąkowej, pluskwicy błoniastej, nasionach lnu, słonecznika, kawie, zielonej herbacie, czerwonym winie, owocach jagodowych, morwy i orzeszkach ziemnych. Preparaty z fitoestrogenami łagodzą także inne objawy klimakterium, takie jak: zaburzenia snu, depresję, kołatania serca, obfite pocenie się, trudności z koncentracją, osłabienie pamięci, zawroty i bóle głowy. Ponadto izoflawony normalizują poziom cholesterolu oraz wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Badania wykazały, iż częstość występowania objawów niepożądanych jest nieznacznie większa u kobiet > 55 r.ż.. Nie wykazano ryzyka występowania działania niepożądanego, jakie jest notowane natomiast suplementacja jest wskazana w bezpiecznym okresie do 2 lat. Decyzję o regularnym stosowaniu suplementów należy skonsultować z lekarzem.

Fitoestrogeny w kosmetykach odmładzających

Badania wykazały, iż izoflawony oraz fitoestregeny z grupy stilbenów i lignanów wykazują działanie przeciwrodnikowe, co spowalnia biologiczny mechanizm oksydacyjnego starzenia skóry. Dzięki budowie podobnej do naturalnego estrogenu łączą się z receptorami estrogenowymi w skórze, wzmacniają barierę skórną, układ odporności skóry, oraz mają działanie hamujące rozpad włókien elastycznych przez co osłabiają oznaki starzenia się skóry, tj. suchość skóry, utratę  elastyczności i powstawanie zmarszczek.

Koncerny kosmetologiczne wykorzystują w swoich recepturach fitoestrogeny.
Thalgo w linii EXCEPTIONAL MARINE wykorzystuje fitohormony pozyskiwane z alg brązowych. W połączeniu z kompleksem roślinnym, kwasem hialuronowym oraz masło shea wyraźnie odżywia, uelastycznia i przywraca gęstość skórze dojrzałej i osłabionej. 
Docenią je na pewno kobiety, które poszukują naturalnych i skutecznych metod profesjonalnej pielęgnacji skóry połączonej z osiągnięciami bio-technologii. 

Czy fitoestrogeny odmładzają skórę?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia?

Dlaczego ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym jest tak ważna dla jej wyglądu i zdrowia? ...
Czytaj Dalej

Thalgo SUKCES ROKU 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza wiodąca profesjonalna marka wykorzystywana do zabiegów kosmetologii pielęgnacyjnej ...
Czytaj Dalej

Mesoestetic Perły Dermatologii Estetycznej 2018

Mamy przyjemność ogłosić, że w tegorocznej edycji konkursu  Perły Dermatologii Estetycznej 2018  zostały zgłoszone i ...
Czytaj Dalej

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu skóry?

Odwodnienie i suchość skóry są jednym z kluczowych problemów skóry po 35 r.ż. Suchość skóry ...
Czytaj Dalej
Loading...
Przewiń do góry