Fizjoterapia w kosmetologii

Fizjoterapia w kosmetologii

Uczucie młodości, fizycznej atrakcyjności i dobrego stanu zdrowia to ważne aspekty satysfakcji i poczucia dobrostanu życiowego. Wzmacniają naszą dobrą samoocenę, a wielu dziedzinach życia zawodowego są niezbędnym warunkiem w osiąganiu sukcesów.

Rozwój w dziedzinie kosmetologii jaki dokonał się w ostatnich latach, stwarza możliwości skutecznych i bezpiecznych sposobów poprawy urody i zmiany wyglądu fizycznego bez długiego czasu rekonwalescencji, niwelując ryzyko skutków ubocznych lub powikłań. Z drugiej strony, rozwój metod i postęp technologii, jaki dokonał się w dziedzinie fizjoterapii pozwala na wykorzystywanie coraz większej gamy zabiegów,  stosowanych dotychczas jako formy leczenia, w zakresie poprawy aspektów urody oraz estetyki twarzy i ciała.

Fizjoterapia wykorzystuje dla potrzeb leczenia specyficzne reakcje organizmu na bodźce występujące w środowisku człowieka (np. promieniowanie słoneczne), różne formy energii, jak np. ultradźwięki lub zasoby naturalne np. wodę morską.

Interdyscyplinarne podejście do wyglądu i kanonu atrakcyjności fizycznej wraz z dążeniem do dobrego samopoczucia, niezależnie od etapu życia pociąga za sobą coraz szersze i bardziej precyzyjne wykorzystywanie  metod fizjoterapeutycznych w dziedzinie kosmetologii.

W Gabinecie ESTETICA wykorzystywane są metody manualne oraz wspomagająco, z zastosowaniem bezpiecznych i odpowiednio dobranych metod fizykalnych. Dobór właściwego postępowania  terapeutycznego dokonywany jest na podstawie dokładnej analizy potrzeb, uwarunkowań i celów klienta w realnym czasie. 

Przewiń do góry