CIAŁO

MASAŻ MŁODA MAMA

Relaks, pielęgnacja i profilaktyka zdrowotna dla przyszłej mamy

Masaż w okresie ciąży można bezpiecznie stosować niemal przez cały czas ciąży po 3 miesiącu ciąży. Po urodzeniu dziecka rewitalizację skóry poprzez masaż można wykonywać po okresie połogu.

Badania wykazują, iż wykonywany podczas ciąży masaż przynosi wiele korzyści dla przyszłej mamy. W masażu wykorzystywane są techniki masażu klasycznego, z pominięciem silnie stymulujących, głębokich technik i wykonywany jest w odpowiedniej pozycji do etapu ciąży. Przed przystąpieniem do masażu, na konsultacji, omówiony jest przebieg masażu, ilość i częstotliwość oraz wskazania i ewentualne przeciwwskazania do masażu, z uwzględnieniem zgody lekarza, w szczególnych przypadkach.

Regularny masaż wyraźnie poprawia jakość skóry, wspomaga prawidłową przemianę materii oraz dystrybucję wody w organizmie, dzięki czemu zmniejsza obrzęki nóg, redukuje i przeciwdziała powstawaniu cellulitu. Masaż działa równoważąco na układ nerwowy oraz hormonalny co pozytywnie wpływa na ogólną kondycję psycho-fizyczną przyszłej mamy oraz jej więzi z dzieckiem, które nosi w sobie.

Co istotne – dzięki masażowi w okresie ciąży następuje szybsza i bardziej efektywna rewitalizacja skóry oraz równowaga psycho-fizyczna mamy już po urodzeniu dziecka.

Masaż łagodnie zmniejsza coraz częstsze zmęczenie kobiety w ciąży i wpływa harmonizująco na dziecko. Podczas masażu kobieta leży w bezpiecznej pozycji na boku, terapeutka dostosowuje indywidualnie do stanu pacjentki techniki masażu, które przynoszą ulgę napiętym bądź przeciążonym mięśniom i działają kondycjonująco na skórę pacjentki. Masaż skutecznie działa uelastyczniająco na skórę oraz wspomaga profilaktykę powstawania cellulitu i rozstępów. Rozluźniający efekt masażu wpływa na poprawę funkcjonowania przyszłej mamy w ciągu całego dnia, jakości snu oraz ogólne samopoczucie. Masaż w ciąży to naturalny sposób, który przygotowuje organizm przyszłej mamy do porodu oraz okresu rekonwalescencji w czasie połogu.

TONIZUJĄCO - MODELUJĄCY MASAŻ NÓG

Specjalistyczny masaż z zastosowaniem technik usprawniana pracy układu limfatycznego oraz masażu modelującego. Masaż redukuje napięcia oraz obrzęki nóg oraz w obrębie kostek, spowodowane zastojami limfy. Regularnie wykonywany efektywnie wspomaga i przeciwdziała powstawaniu cellulitu w okresie ciąży. Łagodne lecz efektywne techniki wzmacniają tkankę łączną, będącą podporą skóry właściwej, dzięki czemu utrzymuje dobrą elastyczność i wytrzymałość skóry i przeciwdziała powstawaniu rozstępów. Dzięki bocznemu ułożeniu zapewnia kobiecie w ciąży możliwość zadbania o kondycję skóry do późnego etapu ciąży.

Zapraszam na konsultację w celu ustalenia indywidualnego programu pielęgnacyjno-profilatycznego w tym szczególnym okresie dla kobiety.

Przewiń do góry